STATIKUS
SZTUKA TWORZENIA KONSTRUKCJI
STATIKUS
to konstrukcyjne biuro projektowe specjalizujące się w projektowaniu oraz optymalizacji konstrukcji stalowych i żelbetowych. Przez ostatnich 15 lat zrealizowaliśmy ponad 800 projektów ku głębokiemu zadowoleniu naszych klientów. Nieustannie dążymy do osiągnięcia pozycji lidera na rynku projektowym podnosząc jakość naszych projektów, poprzez wdrażanie nowych technologii, udoskonalanie gotowych rozwiązań oraz szkolenia. Wychodzimy z założenia, że motto naszej firmy SZTUKA TWORZENIA KONSTRUKCJI nie jest sloganem, a zobowiązaniem dla naszych klientów do uzyskania od nas najlepszego możliwego projektu. Nie boimy się wyzwań, podejmujemy się zleceń, które konkurencja uznała za zbyt trudne. Chcemy, by zadowoleni klienci wracali do nas z kolejnymi wyzwaniami projektowymi.

Wizytówkami naszego biura jest projekt konstrukcji stalowej dachu stadionu Piast Gliwice o łącznej masie 510 ton, projekty centrów logistycznych o powierzchniach do 80 000 m², konstrukcji stalowej hali nr 16 COM40 o powierzchni użytkowej 42 000 m², galeria handlowa Tkalnia w Pabianicach oraz salon Mercedes Benz Witman w Gdańsku.


WARTO NAM ZAUFAĆ
Dbamy o pieniądze naszych Klientów. Naszym celem jest projekt optymalny i zrównoważony – taki, który pozwoli wydać minimum pieniędzy Klienta teraz i w trakcie użytkowania budynku, zachowując jednocześnie 3 ważne kryteria: bezpieczeństwo, trwałość i estetykę.
Dbamy o czas naszych Klientów. Jesteśmy elastyczni, co pozwala nam szybko ustalać priorytety i dopasowywać się do bieżącej sytuacji.
Dzięki pełnemu zaangażowaniu całego zespołu potrafimy dotrzymać pilnych terminów.
Nasza praca nie kończy się po oddaniu projektu. Szybko reagujemy na wszelkie problemy związane z realizacją, na życzenie wizytujemy budowę w ramach nadzoru autorskiego. Nie zostawiamy Inwestora i Wykonawcy samego z problemami. Nie opóźniamy budowy brakiem decyzji.
Nasze rozwiązania są przyjazne dla Wykonawców: proste i niedrogie. Zapewnia to minimalizację błędów na budowie, wzrost bezpieczeństwa, obniżenie kosztów.
Mamy doświadczenie wyniesione z dużych i małych projektów, dobrze wyszkoloną i zgraną kadrę inżynierską.
Posiadamy profesjonalne oprogramowanie do obliczeń, analiz numerycznych i kreślenia w środowisku 3D, które znacznie redukuje błędy spowodowane czynnikiem ludzkim.
Zdajemy sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. Dlatego zawsze przed wydaniem dokumentacji dokładnie ją sprawdzamy. Przy skomplikowanych i nietypowych zagadnieniach konsultujemy swoje decyzje ze specjalistami w danej dziedzinie.
Ponadto mamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na łączną kwotę 1 050 000 EUR.
Zależy nam na długofalowej współpracy. Wiemy, że na dobrą opinię pracuje się wiele lat i łatwo ją zepsuć w krótkim czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo z nas zadowoleni.
Nie zawiedliśmy zaufania naszych Kontrahentów, o czym świadczą liczne referencje.
Projektując
KIERUJEMY SIĘ NASTĘPUJĄCYMI ZASADAMI:
BEZPIECZEŃSTWO - poprzez projektowanie zgodnie z obowiązującymi normami,
OPTYMALIZACJA - polegająca na minimalizacji kosztów całej inwestycji przy
zachowaniu niezbędnej jakości i trwałości konstrukcji,
PROSTOTA - poprzez ujednolicanie rozwiązań w celu zredukowania do minimum błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim,
JAKOŚĆ i KOMPLETNOŚĆ PROJEKTU - bezwzględnie wysoka: z czytelnymi
rysunkami, wyczerpującym opisem technicznym i całkowicie skoordynowana z pozostałymi branżami,
ELASTYCZNOŚĆ - uwzględniająca indywidualne potrzeby i sugestie Klienta,
NOWOCZESNOŚĆ - motywująca nasz zespół do ciągłego rozwoju oraz krytycznego obserwowania i stosowania pojawiających się nowości technicznych na rynku.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram